Sprawdzian fraszki jana kochanowskiego klasa 7

Pobierz

Kochanowski był autorem określenia fraszka i wprowadził ten typ utworu do literatury polskiej.. Tytuły fraszek Jana Kochanowskiego to: ''Na zdrowie'', ''O doktorze Hiszpanie'', ''Do gór i lasów''Jan Kochanowski.. answer choices od miejsca swoich narodzin od miejsca, gdzie przeniósł się po rezygnacji z dworskiej kariery sekretarza królewskiego od miejsca, w którym powstały fraszki od miejsca, gdzie studiował Question 2 45 seconds Q.Question 1 30 seconds Q. Jan Kochanowski Fraszki, Księgi wtóre Do Hanny Na palcu masz dyjament, w sercu twardy krzemień, Pierścień mi, Hanno, dajesz, już i serce przemień!. Wypisz z "Trenu VII" metaforę i epitety odnoszące się do śmierci oraz określ ich funkcję.. 5) Który fragment to fragment .Liczba wyników dla zapytania 'fraszki kochanowskiego test': 10000+ Fraszki Jana Kochanowskiego + Renesans Test wg Karolinasnowars Polski Renesans + Fraszki Kochanowskiego Test wg Karolinasnowars Fraszki Jana Kochanowskiego Sortowanie według grup wg Paniodpolskiego1 Klasa 7 Klasa 8 Polski Fraszki Kochanowskiego Brakujące słowo wg PvksKatarzyna.. o tym, że ludzie umierają z przejedzenia.. Dlaczego Jan Kochanowski zwany był Janem z Czarnolasu?. Polska nazwa epoki, w której tworzył Jan Kochanowski.Quiz nawiązuje do Jana Kochanowskiego został stworzony przez Oliviera.. 3p.Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: 1. do ludności.2) jan kochanowski urodził się w a) 1550 r. w sycylii b) 1530 r. w sycynie c) 1570 r. w szczytnie 3) jan kochanowski uznawany jest za a) ojca polskiej satyry b) ojca polskiej epiki c) ojca polskiej poezji 4) "treny" autor poświęcił a) ukochanej żonie b) ukochanej córeczce orszuli c) ukochanej córeczce hani 5) "tren i" rozpoczyna się od słów: …Sprawdzian: Jan Kochanowski..

Kochanowski i jego świat - powtórzenie klasa 7 DRAFT.

by panmateusz.. Pobierz załącznik Plik DOC o rozmiarze 43.50 KB w języku polskim Aplikacje dostępne w2.. Kochanowski był sekretarzem królewskim na dworze: 12.. Nieszczęśliwie zakochany.. śmierć.. Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.Fraszki Kochanowskiego nie realizują wzorca gatunkowego: 10.. W jednej skrzynce zamkniona.. GAZETA.PL Zamknij quiz eDziecko.pl; quizy; Quiz - Jak dobrze znasz życie i twórczość Jana Kochanowskiego?. W którym z trenów córka Kochanowskiego została porównana do gałązki oliwnej?Co napisał Jan Kochanowski?. 3) Kto to był Jan Kochanowski?. test dotyczący biografii Jana Kochanowskiego.. :) Ilość pytań: 15 Rozwiązywany: 14637 razy.. 2.Przeczytaj uważnie utwór i odpowiedz na pytania. ". Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. o tym, że ludzie nie doceniają swojego dobrego zdrowia.. Charakter fraszek jest zróżnicowany - od utworów żartobliwych i frywolnych po teksty refleksyjne.. Mąż kobiety.. Klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej.. - - "A kiedy przyjdziesz, to zaś narzekamy" - - "Z mego wonnego kwiatu.". - - "Klejnocie drogi, mój dom ubogi.". - 3. Podaj po dwa tytuły fraszek Jana Kochanowskiego epigramatycznych refleksyjnych 4.Doprowadzić, nie takąć dać obiecowała.. Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!.

Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.JANA KOCHANOWSKIEGO-sprawdzian wiadomości.

Niestetyż, i posag i ona.. Uwzględnij: kto jest podmiotem lirycznym i do kogo się zwraca?. klasy 7 rozdzia .. (do fraszek Jana Kochanowskiego[s.57is.59]oraz osi czasu ze s.60) Uwaga w zadaniu 2,5 i 8 wybierz tylko jedna odpowiedz i .. Epoka, w której tworzył Jan Kochanowski to okres odrodzenia, czyli inaczej: .. World Languages.. poprawnego dzialania strony konieczne jest wlaczenie obslugi Javascript.Plik zawiera zadania sprawdzajace znajomosc Trenow" Jana Kochanowskiego.. Nie było takiej metafory.. b) Współczesny pisarz fraszek.. Co to jest fraszka?. panmateusz.. A teraz wykonaj zadania egzaminacyjne kliknij .. 1) Tren to utwór a) żałobny b) pochwalny c) neutralny d) żartobliwy 2) Z ilu dzieł składał się cykl trenów Jana Kochanowskiego.. Powodzenia!. W tych trenach nie było takiej informacji.. a) 16 b) 17 c) 18 d) 19 3) Jan miała na imię zmarła córka Jana Kochanowskiego.Jan Kochanowski Test.. o tym, że należy wstawać skoro świt dla zdrowia.. Quiz nawiązuje do Jana Kochanowskiego został stworzony przez Oliviera.. Jan Kochanowski studiował na:Test sprawdzający znajomość twórczości i biografii Jana Kochanowskiego - 2 Test wymagający podania tytułów fragmentów utworów, wskazania postaw filozoficznych na podstawie fragmentów utwórów, znajomości informacji biograficznych oraz napisania krótkiej rozprawki..

W formie notatki dokonaj analizy wybranej fraszki Kochanowskiego ("Na lipę", "Na dom w Czarnolesie", "Na zdrowie").

Imię córki Jana Kochanowskiego, bohaterki "Trenów".. Drogi uczniu, Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na slajdzie, klikaj wszystkie ruchome elementy i wykonuj polecenia.. Jan Kochanowski Pasujące pary.c) Fraszka napisana w dzisiejszych czasach stylowana, na dawne czasy.. Gdzie żył?. W główki włożył.. Jaka jest tematyka fraszek Jana Kochanowskiego?. Nie dojdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie.. Mojej namilszej cory.. Epoka, w której tworzył to.. Życie i twórczość Jana Kochanowskiego.. 12.Poeta jest autorem fraszek : a) "Na lipę", " Na zdrowie", "Przyjaciele" .. 14.Jan Kochanowski odzyskał wewnętrzną równowagę po utracie Urszulki , czemu daje wyraz w : a) "Trenie X " .Question 1 45 seconds Q.. Podaj nazwę epoki , w której żył i tworzył Jan Kochanowski answer choices romantyzm renesans pozytywizm średniowiecze Question 2 30 seconds Q.. Grupa A .. Imiężeńskie adresatki "Fraszek" Kochanowskiego.. Do kogo zwraca się podmiot w fraszce "Na Dom w Czarnolesie"?. Kto jest bohaterką cyklu ?. Jan Kochanowski Teleturniej.. Giezłeczkoć tylko dała a lichą tkaneczkę, Ociec ziemie bryłeczkę.. Jak dobrze pamiętasz Fraszki Jana Kochanowskiego ?. Wyprawę, jakąć dała.. Przeciwieństwo epikureizmu.. Rozwiązania zapisz w zeszycie.a) Różnorodność tematyczna b) Niektóre to utwory monologowe, niektóre dialogowe c) Niektóre fraszki to utwory obszerne, niektóre krótkie d) Mogą być pisane i prozą i wierszem 13) Kim jest adresat fraszki: "Na dom w Czarnolesie"?.

"Panie, to moja praca, a darzenie Twoje..."Bohaterka fraszki Jana Kochanowskiego N a nabożną sądzi o sobie, że jest ( .. / 1 p.).

Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.Test Jan Kochanowski - Fraszki - podrecznik Lektury Do.. Szukaj.. Rozwiąż test i sprawdź!We fraszce "Na lipę" podmiotem jest Kochanowski lipa Jaka strona życia jest ukazana we fraszce "O żywocie ludzkim" optymistyczna pesymistyczna Co zastało podkreślone poprzez wyrażenie "Szlachetne zdrowie" wartość zdrowia wartość życia We fraszce "Na zachowanie" do czego podmiot porównuje życie bez przyjaciół do więzienia do śmierciQuestion 1 30 seconds Q. Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczyń sobie.. Podmiotem mówiącym we fraszce jest: answer choices Ojciec Hanny.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Fraszki Jana Kochanowskiego - quiz ZAPISZ SIĘ!. answer choices Orszulka Hania Klaraimię i nazwisko 1.Z jakim okresem historycznym wiążesz postać Jana Kochanowskiego?. a) Autor wierszy dla dzieci.. Wskaż imię.. Na podstawie cytatów rozpoznaj tytuły fraszek Jana Kochanowskiego - "Na palcu masz dyjament.. "- - "Diabłu się godzi takowa biesiada!". o tym, że ludzie umierają z własnej głupoty.. Ile utworów zawiera cykl " Trenów" Jana Kochanowskiego?. Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.. Ilość pytań: 8 Rozwiązywany: 38938 razy.. Tytuł fraszki .a filozofią J. Kochanowskiego, wyrażoną w "Trenach" D D 17 porównać sposób ujęcia obrazu Urszulki przez Kochanowskiego i Leśmiana D D 18 formułować argumenty uzasadniające tezę CD 19 zaproponować temat rozprawki inspirowany cytatem D D 20 Instrukcja testowania "Test sprawdzaj ący z zakresu literatury renesansu"Test: Jan Kochanowski i jego epoka.. W którym trenie została zapisana metafora smoka, pożerającego słowiczki?. Jakie trzy ważne wydarzenia zapoczątkowały renesans ?(daty).. a) Nie b) Tak c) Dokonał jej raz, pisząc pewną fraszkę.. do rodziny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt