Uzupełnij zdania zaimkami dzierżawczymi we właściwym przypadku

Pobierz

Question from @Uczymysięw - Szkoła podstawowa - Język niemiecki .. Uczymysięw @Uczymysięw.. Zaimki osobowe wskazują osobę, liczbę oraz odmieniają się przez przypadki i pisze się je małą literą; 3. osoba liczby mnogiej (sie) jest taka sama dla rodzaju męskiego, żeńskiego, jak i nijakiego.. A zatem kot, który jest rodzaju żeńskiego (die), w liczbie pojedynczej, w przypadku Nominativ.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Zaimki osobowe - podsumowanie najważniejszych informacji.. Zaimki te łączą posiadacza z opętanym i mogą występować w liczbie pojedynczej lub mnogiej oraz w pierwszej, drugiej lub trzeciej osobie.Zaimki osobowe w języku niemieckim w liczbie pojedynczej odpowiadają zaimkom osobowym w języku polskim.. Jun 3, 2020Nov 24, 2021 Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami określonymi lub nieokreślonymi, zaimkami osobowymi i dzierżawczymi we właściwym przypadku.. Przykłady użycia przymiotników i zaimków dzierżawczych:Uzupełnij zdania z odpowiednimi zaimkami z nawiasów (mir,ihnen,uns,ihr,dir,euch,ihn) 2010-09-29 22:17:02 Uzupełnij poniższe zdania właściwymi zaimkami dzierżawczymi: my, your,his,her,its,our lub their.. Na podstawie zaimka osobowego możemy wskazać osobę w jakiej występują: 1. os. ja - ich 2. os. ty- du 3. os. on, ona, ono - er, sie, es..

Uzupełni dialogi zaimkami osobowymi we właściwym przypadku .

____ Schildkróte ist sehr langsam 4.Uzupełnij minidialogi zaimkami dzierżawczymi we właściwym przypadku.. 2013-05-16 17:08:44Nov 27, 2020A na końcówkę zaimka dzierżawczego jak widzisz, wpływa rzeczownik zaraz za nim.. Szkoła - zapytaj eksperta (1536) Szkoła - zapytaj eksperta (1536) Wszystkie (1536) Język angielski (815) Język .Uzupełni dialogi zaimkami osobowymi we właściwym przypadku.. Zawartość: Rodzaje zaimków dzierżawczych; Zdania z zaimkami dzierżawczymi; Plik zaimki to zaimki, które zastępują rzeczownik i wskazują przynależność podmiotu.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. 2.Czy dla Ciebie Film jest symbolem rozwoju cywilizacji czy też przykładem instrumentu kultury masowej?. Zaimki dłuższe wprowadzamy na początku zdania, np.: JEGO nie było w domu.. Stąd zaimek dzierżawczy ma końcówkę "-e".. ist schwarz-weiß.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 3.Podaj po jednym przykładzie obecności a)Kultury greckiej b) Prawa rymskiego c)Chrześcijaństwa wokół nas w otaczającej nas rzeczywistości.. Uzupełnij zdania właściwymi zaimkami zwrotnymi.1.Poznaj najważniejsze zaimki pytające w niemieckim Przykładowe zdania z zaimkami..

Uzupełnij zdania właściwymi zaimkami dzierżawczymi .

Mit łączy się oczywiście z Dativem.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: O co chodzi z tymi zaimkami dzierżawczymi rzeczownymi w języku angielskim?. Bardzo MI się to podoba.. 1.Uzupełnij zdania 1-8 odpowiednimi zaimkami zwrotnymi tam, gdzie to konieczne.Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami nieokreślonymi i zaimkami dzierżawczymi.. Question from @Roka03owsm2m - Gimnazjum - Język niemiecki.. Na końcu zdań NIGDY nie zostawiamy zaimków, np.: Zostałam skrzywdzona przez NIĄ.. Zaimki krótsze wprowadzamy w środku zdania, np.: Nie było GO w domu.. Question from @Limonka2211 - Gimnazjum - Język niemiecki.. Czyli to, co należy w tym konkretnym przypadku do Ani.. Pisana wielką literą, oznacza formę grzecznościową (pan, pani, państwo)Zaimki dzierżawcze - uzupełnij!. More Questions From This User See All.1.Podaj nazwisko Polaka ,którego uważasz za promotora kultury europejskiej.Dlaczego?. liczbę: pojedyncza - Singular, mnoga - Plural.Uzupełnij zdania właściwymi zaimkami dzierżawczymi.. Pytania .. W pierwszej części zdania występuje wyrażenie your book - przymiotnik dzierżawczy łącznie z rzeczownikiem, natomiast w drugiej części widzimy samo mine - jest to więc zaimek dzierżawczy - użyty zamiast rzeczownika (w tym przypadku my book )..

- Sie führt …...Hund aus.Uzupełnij minidialogi zaimkami dzierżawczymi we właściwym przypadku.

Na przykład: mój, twój, nasz, ich.. Wypisz z tekstów skutki 1 .Uzupełnij zdania odpowiednimi zaimkami dzierżawczymi.Zdj.. MNIE się to bardzo podoba.. -> ŹLE!Zapraszam na kolejny odcinek programu Niemiecki w parę minut.Tym razem omawiam zaimki osobowe w Dativie i Akkusativie czyli w celowniku i bierniku.. Uwaga: Zrobiłem błąd.. - Odrabiamy.pl Język niemieckiTo jest twoja książka a tamta jest moja.. Roka03owsm2m September 2019 | 0 .Uzupełnij zdania właściwymi zaimkami dzierżawczymi.. I .Uzupełnij zdania czasownikami modalnymi w odpowiedniej formie 1) Wir .Meine Personalien Basistraining 1 Uzupełnij wyrazy brakującymi literami i przyporządkuj im.. Dobierz odpowiedni czasownik i uzupełnij zdania formą trybu rozkazującego.. Podsumowując :Alexander ist mein bester Freund.2010-10-01 16:59:22 Uzupełnij zdania właściwymi zaimkami dzierżawczymi.. - Sie führt ….Hund aus.Język niemiecki Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami określonymi lub nieokreślonymi, zaimkami osobowymi i dzierżawczymi we właściwym przypadku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt