Rewolucja francuska i okres napoleoński pdf

Pobierz

Sprawdzian "Rewolucja francuska i okres napoleoński" - test sprawdzający - rodział 6.. Rodzice Napoleona I doczekali się A. Pogłoska o próbie militarnego zdławienia rewolucji przez królaJun 15, 2020Temat: Sprawdzian wiadomości z rozdzia ł u VI "Rewolucja francuska i okres napoleoński".. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane .Wybuch rewolucji we Francji - …….. Przepisz temat.. Demonstrantki zmusiły dwór królewski by wrócił do Paryża , gdzie miał pozostać aż do proklamowania Republiki w roku 1792.VI: Rewolucja francuska i okres napoleoński , Klasa 6 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plR.. Rodzice Napoleona I doczekali się A. Hegemonia Napoleona w Europie trwała zaledwie kilkanaście lat, a jednak spowodowała na kontynencie trwałe zmiany - zarówno w sferze polityki, jak i życia społecznego i kulturalnego.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 6.. Znaczenie okresu napoleońskiego dla Europy i Polaków.. Zgromadzenie Narodowe, Zgromadzenie Ludowe, konstytucja, Konstytuanta 3 Przedstawiciele stanu trzeciego podczas obrad Stanów Generalnych obwołali się .Rewolucja francuska i okres napoleoński " w dniu .. Powodzenia!. Jedno z nich jest niepotrzebne..

Rewolucja francuska i okres napoleoński.

Na pytania odpowiadaj pełnymi zdaniami.. 3 Obserwuj autora.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Aug 26, 2020Temat : Sprawdzian wiadomości - Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 6.. Wybuch rewolucji francuskiej.. Wpisz w wyznaczone miejsca właściwe wyrażenia z ramki w odpowied- niej formie.. Upadek Napoleona 5. a) demokracja b) monarchia c) republika d) dyktatura 6) Obraz przedstawia ?. Sto dni Napoleona - marzec - czerwiec 1815. a) powrót Napoleona do Francji i przej ęcie władzy dzi ęki niezwykłej popularno ści i polityce nie lubianego Ludwika XVIII.. Zobacz podobne quizy: #hymn #ksiestwo #napoleon #republika #rewolucja.Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Ustal, czy podane zdania są prawdziwe czy fałszywe.. Legiony polskie we Włoszech.. Przepisz temat.. Księstwo Warszawskie * zapiszcie w zeszycie notatkę NAPOLEON dążył do: - hegemonii (dominowania) Francji w Europie, - toczył liczne wojny: z Austrią, Prusami, Włochami, Hiszpanią, Rosją i innymi państwami.Sprawdzian "Rewolucja francuska i okres napoleoński" - test sprawdzający - rodział 6. klasa VI b.Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Legiony Polskie we Włoszech 6.. Klęska Napoleona pod Lipskiem - …….. 3 synów i 5 córek.Zeslanie Napoleona na wyspç Elbç Wybuch rewolucji we Francji • Utworzenie Ksiçstwa Warszawskiego Podpisanie pokoju w TylŽy Powstanie Zwiqzku Reóskiego Klçska Napoleona pod Lipskiem Obalenie rzqdów absolutnych Wygrana armii Napoleona pod Austerlitz Koronacja Napoleona Oceó, czy poniŽsze zdania sq prawdziwe.Temat: Rewolucja francuska i okres napoleoński - powtórzenie wiadomości..

Rewolucja francuska 2.

Zdanie Prawda Fałsz W skład stanu pierwszego wchodzili chłopi oraz mieszczanie.. Napoleon Bonaparte - ur. 1769 w Ajaccio na Korsyce, zm. 1821 na Wyspie Świętej Heleny.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do .Francja powróciła do granic sprzed 1792 r. 6. a) 1789 b) 1788 c) 1790 d) 1799 5) jest to ustrój polityczny, w którym władza jest sprawowana przez organ wyłoniony na określony czas.. Apenińskiego (tzw. druga kampania włoska) i pokonanieKarta pracy Rewolucja francuska i okres napoleoński Polecenie 1.. W zeszycie przedmiotowym zrób poniższe zadania.. Odpowiedzi piszemy z małej litery z wyjątkiem nazw własnych, nazwisk i imion, które piszemy z dużej litery.. Zesłanie Napoleona na wyspę Elbę B. Utworzenie Księstwa Warszawskiego C.. Instrukcje Przeczytaj instrukcję: W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź.. Wysyłam w Wordzie.rewolucja francuska i okres napoleoński - sprawdzian z historii dział 6. klasa 6 umożliwi ocenę wiedzy i umiejętności ucznia z historii przez rodziców, utrwali i uporządkuje wprowadzone na lekcji wiadomości, wspomoże umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia faktów, rozwinie pamięć i poprawi koncentrację, korzystnie wpłynie na …Król panujący we Francji w chwili wybuchu rewolucji to: Rewolucja francuska i okres napoleoński..

...Okres napoleoński.

Odpowiedzi prześlij na mój adres dzisiaj do godziny 16 !. Podręcznik s. 183-211.. Na podstawie drzewa genealogicznego Bonapartów wybierz poprawne dokończenie zdań.. REWOLUCJA FRANCUSKA I OKRES NAPOLEOŃSKI Rewolucja francuska SYTUACJA WE FRANCJI PRZED REWOLUCJĄ •Francja u schyłku XVIII wieku była bogatym i najbardziej zaludnionym państwem kontynentu europejskiego •Od czasów Ludwika XIV społeczeństwo francuskie podlegało władzy absolutnej królów.Społeczeństwo Francji w XVIII wieku było podzielone na trzy stany różniące się rawami i obowiązkami.. Sprawdzian będzie przeprowadzony w formie edytowalnego pliku pdf, który trzeba pobrać i zapisać na swoim komputerze, wypełnić edytowalne pola tekstowe, zapisać zmiany i wysłać na mój służbowy adres e-mail: francuska i okres napoleoński Marsz kobiet na Wersal w październiku 1789 był jednym z najbardziej znanych przykładów uczestnictwa politycznego ludu w czasie rewolucji francuskiej .. Wyślij zgłoszenie.. Ilość pytań: 12 Rozwiązywany: 1917 razy.. Sprawdzian zamieszczam o godz. 9.00, na odes ł anie macie czas do godziny 11.00. .. B. nadzieje Polaków, Že Francja pomoŽe odbudowaé pafistwo polskie C. zwyciqstwa .a) Hohenzollernów b) Burbonów c) Wittelsbachów d) Habsburgów 4) Rewolucja francuska wybuchła w roku ?. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi..

... Displaying klasa 6 , test - rewolucja francuska i okres napoleoński.pdf.

Na podstawie drzewa genealogicznego Bonapartów wybierz poprawne dokończenie zdań.. Z wykształcenia oficer wojska.. Stan pierwszy obejmował (1.). W zeszycie przedmiotowym zrób poniższe zadania.. Na pytania odpowiadaj pełnymi zdaniami.. by iwona_tanska_23381.Temat str.184 Proszę w zeszycie wielkimi literami wpisać nazwę nowego działu: REWOLUCJA FRANCUSKA I OKRES NAPOLEOŃSKI Należy wypełnić kartę pracy i odesłać Społeczeństwo we Francji podzielone było na trzy stany, które różniły się między sobą obowiązkami i prawami (podręcznik str.185)Opis.. Powstanie Związku Reńskiego D. Obalenie rządów absolutnych E. Koronacja Napoleona 4.Połącz terminy z wyjaśnieniami.Rewolucja francuska.. 0%.się do Francji by wziąć udział w przewrocie 18 brumeire`a, który kończy rządy Dyrektoriatu i rozpoczyna okres konsulatu - Napoleon zostaje Pierwszym Konsulem.. O. Quiz w Poczekalni.. Wojna z Rosją w 1812 roku.. Wojny 1800 - 1804 a) skierowane były przeciwko II koalicji b) celem było opanowanie Płw.. iwona_tanska_23381.. b) Napoleon zaproponował zako ńczenie wojny w zamian za uznanie go królem Francji.. Wygrana armii Napoleona pod Austerlitz - ……… SKUTKI: A.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. Wstaw znak X w odpowiednich rubrykach tabeli.. Pa ństwaTemat: Rewolucja francuska i okres napoleoński - powtórzenie wiadomości.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Informacje na temat sprawdzianu 26.05.2020.. Grupa Imiq i nazwisko Wybierz w}ašciwe umpdnienie každego mania spošród oznauonych literami A—C..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt