Test ze znajomości lektury anaruk chłopiec z grenlandii

Pobierz

"Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III 21-17 punktów - Wspaniale znasz treść lektury.. Chłopiec nie zważając na konsekwencje rzucił się na pomoc ojcu, wbił oszczep w ciało olbrzyma i zamknął oczy pewien, że za .Anaruk - charakterystyka postaci, Cz. Centkiewicz.. Na wyprawę Eskimos ubiera się-w specjalny skórzany kaftan, związany wokół kostek na rękach, pod brodą i dookoła otworu kajaka.. Chodzi więc z ojcem na polowania, podczas których niejednokrotnie wykazuje się wielką odwagą, sprytem i zręcznością.Test znajomości lektury klasy III "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", może być również wykorzystany jako dodatkowa karta pracy do tej lektury.. Test ze znajomości lektury Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) autorstwa Justyna Bednarek.Lektury.. Test można wykorzystać na różne sposoby:Serwis 45minut.pl został stworzony z myślą o nauczycielach.. Chłopcy często przychodzili do polarnika, oglądali jego ekwipunek, żelazne noże, ubrania.. Innym razem Anaruk wybrał się z ojcem po ukryte zapasy mięsa.. Wypracowanie jest charakterystyką Anaruka, tytułowego bohatera książki Cz. Centkiewicza "Anaruk chłopiec z Grenlandii", będącej lekturą w szkole podstawowej.. Podarunek jaki Anaruk otrzymał przy poznaniu od autora książki to: a) broń b) nóż stalowy c) ręcznik 3..

#anaruk #centkiewicz #lektury #lekturyszkolne .

Grenlandia to wyspa: a) mająca powierzchnię taką samą jak Polska; pokryta pustynnym piaskiem b) trochę mniejsza od Polski; bogata w egzotyczne rośliny c) prawie siedem razy większa od Polski; skuta lodem i pokryta śniegiem 2. a) ze skóry foki b) ze skóry wieloryba c) ze skóry .Czy uważnie czytałem/czytałam lekturę pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii?". Test sprawdzający znajomość lektury pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Toggle navigation 45minut.pl"Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III AUTOR LEKTURY: Czesław Centkiewicz Cel: Sprawdzenie dokładności czytania lektury i umiejętności korzystania z informacji zawartej w lekturze przed przystąpieniem do jej omawiania.. Jakie narzędzia zabierają Eskimosi na polowanie?. Pamiętasz istotne fakty.. Z czego matka zrobiła Anarukowi kaftan?. Anaruk wraz z rodzicami i bratem mieszka w mroźnej Grenlandii.. Każdy uczy się tu polować z kajaka już od małego dziecka.. Dzieci, widząc to, bardzo się dziwiły, bo ich własne ubrania były uszyte ze skór zwierząt.Plik Anaruk chłopiec z Grenlandii test II.doc na koncie użytkownika kret65 • folder lektury • Data dodania: 1 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test ze znajomości lektury "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów..

16-12 punktów - Dobrze znasz treść lektury.

Gdzie toczy się akcja książki?. "Makbet", "Kamienie na Szaniec" czy "Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Rodzina Anaruka mieszkała nad brzegiem morza w namiotach wykonanych ze skór fok i renów.. * Anaruk Chlopiec Z Grenlandii Test Ze Znajomosci Lektury * 50 twarzy greya text alhambra galaxy i kontrolki na desce rozdzielczej alles klar 3a testy budowlanka za granica chlopaki do wziecia odcinek z dnia 26 01 2014 chomik er dobreprogramy citroen berlingo bezpiecznik licznika darmowe wrozby milosne z kart tarota postaw W ten sposób tworzy on z myśliwym jedną wodoszczelną całość.. Kto jest głównym bohaterem?. Rośliny Grenlandii: a) róża karłowata i groszek pachnący b) mak polny .. "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III AUTOR LEKTURY: Czesław Centkiewicz Cel: Sprawdzenie dokładności czytania lektury i umiejętności korzystania z informacji zawartej w lekturze przed przystąpieniem do jej omawiania.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Anaruk chłopiec z Grenlandii - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Anaruka, chłopca z Grenlandii.. latem w namiotach ze skór, zimą w igloo..

Najbardziej kompletny test z lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii jaki znajdziesz w sieci.

Anaruk, chłopiec z Grenlandii - streszczenie, plan wydarzeń .. Anaruk oraz inni chłopcy z osady przychodzili do niego i podziwiali jego narzędzia, a także ubranie uszyte ze skóry.. a) harpuny, dzidy, strzały b) pistolety, kusze, szable c) wędki, kilofy, szpadle 4.. Polarnik zaprzyjaźnił się z Anarukiem i ludźmi z jego osady.. Odpowiedz na pytania.. Test można wykorzystać na różne sposoby:Anaruk Chłopiec z Grenlandii 4 może wydostać się z niej i tonie.. -----Test znajomości lektury,,Dzieci z Bullerbyn " .Plik test ze znajomości lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii.docx na koncie użytkownika Lucyna661 • folder Sprawdziany • Data dodania: 12 paź 2013Anaruk, chłopiec z Grenlandii DRAFT.. wera222, 2009-02-03 ok Podgląd treści.. Całe dnie uczy się myślistwa i rybołówstwa.. Noch mal versuchenTEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY,,ANARUK, CHŁOPIEC Z GRENLANDII .. a) na Antarktydzie b) w Grenlandii 2.. Wtedy wielki biały niedźwiedź napadł na Tugto.. Jesteś uważnym czytelnikiem.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Powodzenia!Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. zimą i zimą w murowanych domach z cegły.. Wraz z rodziną mieszka w wiosce na Grenlandii.. "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III Maksymalna liczba punktów do zdobycia:21 pkt Wszystkie odpowiedzi (500 najlepszych)Test sprawdzający znajomość lektury ..

11-6 punktów - Starasz się, ale słabo pamiętasz treść lektury.

Czy znasz dobrze lekturę,, Anaruk, chłopiec z Grenlandii" .Rośliny Grenlandii: a) róża karłowata i groszek pachnący b) mak polny .Plik test ze znajomości lektury Anaruk chłopiec z Grenlandii.docx na koncie użytkownika Lucyna661 • folder Sprawdziany • Data dodania: 12 paź 2013Plik test z anaruka.odt na koncie użytkownika Kalbien • folder lektury • Data dodania: 8 gru 2009.Anaruk to dwunastoletni, eskimoski chłopiec, żyjący na Grenlandii.. Podczas trwającego trzy miesiące lata, Eskimosi .Jeśli przeczytałeś lekturę, nie będziesz miał problemu z odpowiedzią na pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt