Napisz plan wydarzeń tułaczki odyseusza

Pobierz

a) rady dla Telemacha.. 2011-04-19 16:11:13; Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Opowieść Odyseusza.. Zamieszkujący go olbrzymi obrzucili statki Odyseusza wielkimi głazami.. Wyślij zad.. ZADANIA DLA UCZNIA: Przeczytaj tekst "Tułaczka Odyseusza" s. 148-156.. Charakteryzuje się ogromną cierpliwością, gdyż przez cały okres tułaczki Odysa, czeka na powrót męża.. Opowiada o tułaczce Odyseusza po wielkiej wygranej pod troją.. Kanwą dla Przygód Odyseusza był mit o powstaniu Troi.. Napisz to zdanie po niemiecku trzema sposobami.. d) Udowodnij, że Fe(OH) 3 jest wodorotlenkiem amfoterycznym.. Odys dowodził 12 okrętami greckimi.. Odyseusz cechuje się przede wszystkim przenikliwością, .. • Odyseja - plan wydarzeń • Odyseja - opracowanie • Charakterystyka Odyseusza • Wędrówka OdyseuszaOpracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.. Jaka jest tematyka Odysei?. a) przemówienie młodzieńca.. Jakimi innymi imionami nazywa się Odyseusza?. Kryterium sukcesu (NaCoBeZu) 1.. Pomoc Feaków.. około godziny temu.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Przydatność 60% Recenzja "Przygody Odyseusza".,,Przygody Odyseusza" to niezwykła, wciągająca i fascynująca powieść..

b) przyczyny tułaczki Odyseusza.

Wieczerza.. Burza oddzieliła jego flotę od okrętów Agamemnona.. 2012-10-05 20:49:39 Czy macie plan ramowy do opowieści " Tułaczka Odyseusza " 2010-02-23 18:11:07 Załóż nowy klubZadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Napisz na 20 punktów plan wydarzeń tułaczki Odyseusza daje NAJ tylko niebierzcie z internetu tylko napiszcie swoje i niepodawajcie mi jakiś linków tylko napiszcie pisemnie jako odpowieć plis daje 15 punktów .. mari1998mk .. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.81% W rodzinnej Itace - plan wydarzeń 80% Tułaczka Odyseusza - "Odyseja" plan wydarzeń 82% Cechy eposu homeryckiego na przykładzie "Iliady" i "Odysei"Przygody Odyseusza; Tułaczka Odyseusza; Tułaczka Odyseusza - plan; Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; Dokładne miejsca wydarzeń np: szkoła,wyspa Jacksona; Plan wydarzeń; Mały książę - plan wydarzeń Tułaczka Odyseusza - plan wydarzeń - Plan wydarzeń: Opuszczenie Troi..

2011-10-18 19:09:07Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.

TEMAT 2: Tułaczka Odyseusza.. Ocalał jedynie jeden statek, pozostałe wraz z łupami wojennymi i załogą utonęły.. Napisz list Odyseusza do Penelopy i napisz relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.. W postaci równoważników zdań zapisz plan wydarzeń do tekstu, czyli etapy tułaczki Odyseusza.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik napisz plan wydarzen do mitu tulaczka odyseusza.zip na koncie użytkownika andreaboud • Data dodania: 27 lut 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Długi, krzepiący sen Odyseusza.. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. Wyjaśnij co oznacza stwierdzenie ,,Wielkomiejski styl życia".1.. Zgromadzenie bogów.. Tułaczce Odyseusza w całości poświęcony jest epos Homera - Odyseja .Charakterystyka Odyseusza, .. Czytelnik poznaje go w dziesiątym roku tułaczki, jako mężczyznę w sile wieku, postawnego, przystojnego i silnego..

Napisz plan wydarzeń do tekstu wieża Babel...Tułaczka Odyseusza - plan wydarzeń.

.wspomnienie odyseusza z tułaczki .. 22) Jako pierwszy rozpoznał przemienionego Odyseusza: a) Telemach, b) Argos, c) Laertes.- znasz treść mitu pt. "Tułaczka Odyseusza", - wiesz, co to jest wątek, akcja, .. Opieka Ateny.. Przez admin .. Stało się jednak inaczej i powrót ten trwał 10 lat.. "Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. Wędrówka Odyseusza - plan wydarzeń; Powrót Odyseusza do Itaki - streszczenie .TEMAT 1: W drodze.. Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów, b) pożarcie kilku ludzi przez Polifema, c) upicie i wyłupienie oka olbrzymowi, d) ucieczka pod baranami, e) wyjawienie imienia Odyseusza, f) klątwa, 5.Tag: Tułaczka Odyseusza plan wydarzeń "Odyseja" plan wydarzeń.. Opuszczenie Troi.. Jest odważny i odpowiedzialny, ponieważ podczas nieobecności ojca, sprawuje opiekę nad matką.Podczas tułaczki dotarli do kraju Lajstrygonów.. Utwór opowiada o tułaczce Odyseusza po wojnie trojańskiej.Tułaczka Odyseusza czyli okrężną drogą do domu Opuszczając Troję wojownik ten liczył, że najdalej po dwóch tygodniach powróci do Itaki..

Odyseusz na początku podróży trafia na wyspę ...Plan wydarzeń.

Kraina Lotofagów a) przygoda z lotosem, 4.. W prawym górnym rogu umieść miejsce i datę.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Itaka: Rady bogini Ateny (tajemnica).. Wizyta Ateny w domu Odysa.. Telemach poznaje ojca.. TEMAT 2: Od przygody do przygody, lecz stale daleko do domu rodzinnego - tułaczka Odyseusza.Napisane wierszem antyczne eposy tłumaczy się na polski zarówno wierszem (np. przekład Lucjana Siemieńskiego), jak i prozą (np. przekład Jana Parandowskiego).. Walka z zalotnikami.. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Wypłynięcie statków w morze - Odyseusz wraca do Itaki (Troja, tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego); Złupienie miasta Kikonów (Morze Śródziemne) Zjedzenie ziela lotosu przez kilku członków załogi Odysa - utrata pamięci (wybrzeże trackie, Wyspa Lotofagów) Uwięzienie w jaskini i ucieczka (wyspa Cyklopów)Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Opuszczenie Troi; 2.. Zwycięstwo.1) Udział Odysa w wojnie trojańskiej.2) Rejs po morzu Egejskim.3) Przybycie na ląd.4) Spotkanie z Cyklopem - synem boga mórz.5) Żołnierze Odyseusza padają ofiar potwora.6) Upicie się olbrzyma i oślepienie go.7)Podstępne wydostanie się z jaskini i powrót na morze.8) Zemsta… Czytaj dalej →20) Imię córki Alkinoosa, królewny, która zaopiekowała się Odyseuszem: a) Nauzykaa, b) Kora, c) Kalipso.. 2012-10-05 20:49:39; Napisz dość ogólny składający się minimum z 6 punktów plan wydarzeń lektury "Kamienie na szaniec"?. Spotkanie z Nauzykaą, córka króla Feaków.. Napisz w formie jonowej skróconej równanie zachodzącej reakcji chemicznej.. Tułaczka Odyseusza 1.. Pamiętaj, aby dostosować tę informację do wydarzenia, które opisujesz.. Autor tekstu jest nieznany, ale Jan Parandowski zebrał i ułożył przygody w odpowiedniej kolejności.. Spotkanie z Penelopą.. 21) Odyseusz został przemieniony przez Atenę w: a) żebraka, b) świnię , c) rycerza.. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha.. Napisz na 20 punktów plan wydarzeń tułaczki Odyseusza daje NAJ tylko niebierzcie z .Plik napisz plan wydarzen do tulaczka odyseusza.zip na koncie użytkownika katpants • Data dodania: 5 lut 2015.. 20 cze 2020, 00:52:48.. Ułóż plan wydarzeń tułaczka odyseusza 2013-02-07 18:32:12" tułaczka odyseusza" -> plan?. To na tym właśnie micie Homer, największy poeta starożytnej Grecji, stworzył Iliadę i Odyseję - epopeje, które do dzisiejszego dnia są inspiracją w każdej niemal .Penelopa jest żoną Odyseusza, która wiernie czeka na powrót męża, mimo obecności licznego grona adoratorów.. Wypłynięcie z Troi, 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt